Doskonałe miejsce na letni urlop – Bory Tucholskie

Do pierwszego dnia lata zostało już tylko kilka dni, młodzież niebawem zaczyna wakacje, studenci zdają już ostatnie egzaminy, a pracujący  planują urlopy. Pogoda za oknem zdecydowanie zachęca do planowania weekendowych wyjazdów, czy też dłuższych urlopów. Dobrą odskocznią od codziennych obowiązków i zmartwień może być wyjazd na łono natury.

Polska słynie z pięknych, zielonych terenów, lasów oraz jezior. Wiele jest miejscowości oferujących wakacje w otoczeniu przyrody. Osoby na co dzień mieszkające w mieście doceniają uroki pól campingowych, domków letniskowych.

Świetne tereny i dużo ośrodków wypoczynkowych mieści się w Tucholskim Parku Krajobrazowym, inaczej Borach Tucholskich. Stanice Wodne, pola namiotowe i wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych.

Miłośnicy wędkowania oraz grzybobrania doskonale odnajdą się w Borach. To właśnie tutaj można spotkać różne rodzaje ryb oraz wiele gatunków grzybów w tym jagody oraz jeżyny.

Las sprzyja także aktywnemu wypoczynkowi – wytyczone ścieżki rowerowe, miejsce do spacerów, spływy kajakowe Brdą. To jedne z wielu atrakcji jakie zapewniają te przepiękne, zielone tereny. Po pełnym dniu wrażeń można wspólnie usiąść przy ognisku, zrelaksować się w ciszy oraz podziwiać piękne gwieździste niebo.

Dla typowych mieszkańców miasta przyjazd z wypełnionego spalinami miejsca do otoczenia pełnego zielonych drzew i zupełnie innego powietrza, to już ogromna ulga.

Jeśli brak Ci pomysłu, gdzie mógłbyś spędzić swoje wakacje – zarezerwuj miejsce w Stanicy Wodnej PTTK w Sokole Kuźnicy. Tutaj nie tylko odpoczniesz, ale też posmakujesz lokalnych potraw oraz spędzisz niezapomniane chwile.