Idealna pora na grzybobranie w Borach Tucholskich – piękna polska jesień.

Niedawno zagościła u nas jesień, a pogoda za oknem również na to wskazuje. Wiadomo, że po deszczu grzybów w lasach jest jeszcze więcej. Pozostaje więc tylko czekać na ich wzrost. Bory Tucholskie to tereny w których grzybobranie jest jednym z hobby mieszkających tutaj osób. To miejsce od wielu lat słynie z dużych zasobów grzybów. Ten kompleks leśny kryje w sobie około 100 gatunków grzybów jadalnych.

W parku narodowym zbiera sie nie tylko grzyby ale i również jagody. Gatunki grzybów jakie można spotkać w Borach to między innymi: borowik, podgrzybek, maślak, gąska, pieczarka.

Jesień sprzyja wzrostowi grzybów, a więc teraz jest idealny czas na to by w wolnej chwili wybrać się to lasu, zrelaksować się i zrobić zapasy na dłuższy czas.

Spacery po lesie, wdychanie świeżego powietrza pozwoli nie tylko ciekawie spędzić czas, ale również pozwoli na chwilę relaksu. Taki aktywny wypoczynek pozwoli nam oderwać się na jakiś czas od obowiązków i codziennego pośpiechu.

Leśne powietrze, szum drzew i śpiew ptaków stwarzają idealną atmosferę do oderwania się na jakiś czas od rzeczywistości.

Jeśli chcesz poznać borowiackie klimaty oraz oderwać się na chwilę od swoich obowiązków oraz lubisz grzyby – koniecznie wybierz się Bory Tucholskie. Gwarantujemy, że będziesz chciał tutaj jeszcze wrócić.