Jak spędzić letni, upalny dzień

Pogoda za oknem bardzo sprzyja, a lato zaczęło się w pełni. Czasami w tak upalne dni ciężko jest wytrzymać i często brakuje nam pomysłu jak się schłodzić. Dobrym pomysłem na spędzenie takiego dnia może być wyjazd nad jezioro bądź też wybranie się na kilkudniowy wyjazd na camping. Najlepiej jest wybrać takie miejsca, które usytuowane są w okolicach lasów, bo jak wiadomo tam panuje trochę inne powietrze, niż na przykład w mieście.

Duże temperatury nie tylko mocno dają się odczuć ludziom, ale jeszcze mocniej odczuwają je nasze pupile. Warto o nich pamiętać w takie dni i zapewnić im dostęp do chłodnego miejsca  i chłodnej wody do picia.

Jeśli w tym czasie wybieramy się na wyjazd, dobrze jest pomyśleć o takim miejscu w którym zwierzaki również się odnajdą i nie będą tak mocno odczuwać upałów.

Kąpiel nad jeziorem, kajaki, spacer po lesie i korzystanie z uroków natury to tylko kilka z pomysłów z jakich można skorzystać podczas upalnych dni. Warto wtedy pamiętać również o odpowiedniej ochronie naszej skóry i głowy przed szkodliwym promieniowaniem – pomoże w tym krem z filtrem oraz zakładanie czapki lub kapelusza na głowę.

Nie wiesz, gdzie znaleźć takie urokliwe miejscu, blisko lasów i jezior – zajrzyj do Sokole Kuźnicy!