Kajak – czyli relaks i aktywny wypoczynek w jednym otoczeniu natury.

Chociaż sezon na niektóre sporty wodne minął, a jesień w Polsce zagościła na dobre. Warto chociaż powspominać te piękne, ciepłe dni pełne przygód. Aktywny wypoczynek na łonie natury może przynieść wiele ciekawych doświadczeń. Kajakarstwo to dzisiaj jedna z dyscyplin sportowych, ale też rodzaj turystyki, czy rekreacji. Dzisiaj bardzo popularną rozrywką są spływy kajakowe.

Polska posiada piękne rzeki oraz jeziora, które umożliwiają organizację tego typu aktywności. Spływ kajakowy to również doskonała okazja na integrację, ale również czas na odpoczynek od codziennego zgiełku i obowiązków.

W naszym kraju mamy wiele szlaków wodnych, które idealnie nadają się na przebywanie ich kajakiem. Także Bory Tucholskie to raj dla kajakarzy, ponieważ mamy tutaj zarówno rzeki, jak i wiele jezior. Dodatkowo malownicze krajobrazy i piękne tereny wzbogacają podróż kajakiem.

Skąd tak właściwie wziął się kajak? Wynaleźli go Eskimosi wiele tysięcy lat temu. Kajak był wtedy najprostszym środkiem lokomocji po zbiornikach wodnych.

Kajakarstwo to bardzo ciekawa dyscyplina, która pozwala na odkrywanie wielu ciekawych zakątków kraju z zupełnie innej perspektywy. Szczególną frajdę można poczuć podczas pływania na rzece, kiedy to prąd czasami ułatwia, a czasami utrudnia pływanie.

Do najbardziej atrakcyjnych szlaków wodnych można zaliczyć około 10 szlaków: Dunajec, Czarna Hańcza z kanałem Augustowskim, część szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, Czarna Woda oraz min. Zalew Soliński.