Boy on a forest road with backpackPiękne chwile i piękne krajobrazy warto jest uchwycić w obiektywie aparatu, by móc potem oglądać je i wspominać. Każdy z nas chce zachowywać te najważniejsze dla nas momenty w formie zdjęć. Warto jest jednak fotografować spotykane przez nas ciekawe zjawiska, miejsca i inne rzeczy. Są osoby dla których aparat i obiektyw to ich pasja. Specjalnie dla takich osób są tworzone obozy fotograficzne podczas których mogą oni szlifować swoje umiejętności, ale też dowiadywać się wielu nowych rzeczy.

Bory Tucholskie charakteryzują się pięknymi krajobrazami wraz z lasami i jeziorami w tle. To idealne tereny, by móc rozwijać swoje umiejętności fotograficzne. Na warsztatach fotograficznych w Borach uczestnicy biorą udział w zajęciach stacjonarnych jak i oczywiście plenerowych. Uczestnicy dostaną również wiele porad i wskazówek by móc poprawnie wykonywać zdjęcia. Poznamy budowę i możliwości techniczne aparatów cyfrowych oraz podstawowe zagadnienia fotograficzne. Dowiemy się co to ostrość, czas naświetlania, balans bieli, kompozycji. Omówimy najczęściej popełniane błędy. Nauczymy się komputerowej obróbki zdjęć, a każdy z uczestników obozu wróci do domu z kolekcją wydrukowanych swoich zdjęć.

Prócz zajęć związanych z fotografią nie zabraknie też wielu ciekawych atrakcji. Wśród nich znajdują się: poznawanie lasu wraz z leśnikiem, nocne podchody, zwiedzanie Akweduktu w Fojutowie, Muzeum Borów Tucholskich, Wioski Górniczej w Pile oraz Rezerwatu „Cisy Staropolskie”.

Udział w takim obozie da nie tylko wiele nowych fotografii do kolekcji, ale również wzbogaci uczestnika w nowe doświadczenia, umiejętności oraz inspiracje, ale też nowe znajomości, czy przyjaźnie.

Jeśli fotografowanie to twoje hobby, zapisz się na obóz fotograficzny. Dzięki niemu będziesz mógł dalej rozwijać swoją pasję.

Terminy: Cena: PROMOCJA  
Turnus I 26.06-06.07.2017 BRAK WOLNYCH MIEJSC BRAK WOLNYCH MIEJSC
Turnus II 07.07-17.07.2017 1699 zł BRAK WOLNYCH MIEJSC
Turnus III 18.07-28.07.2017 1699 zł BRAK WOLNYCH MIEJSC
Turnus IV 29.07-08.08.2017 1699 zł BRAK WOLNYCH MIEJSC
Turnus V 09.08-19.08.2017 1699 zł BRAK WOLNYCH MIEJSC


Ilość miejsc ograniczona!!!

ZAKWATEROWANIE:

Noclegi w harcówce, w pokojach 4 osobowych.

Do dyspozycji uczestników obozu : Tawerna (bar) z telewizorem, jadalnia, tenis stołowy, pole do siatkówki, miejsce na ognisko, grill, sprzęt wodny (kajaki, łódki, rowery wodne).

CENA ZAWIERA:

Zakwaterowanie – 10 noclegów, wyżywienie 4 x dziennie, bardzo aktywny program, kierownika obozu – koordynatora pracy wszystkich grup; opiekę doświadczonej kadry pedagogicznej
i wykwalifikowanych instruktorów fotografów, leśników, opiekę medyczną: pomoc medyczna na obiekcie, dowóz do szpitala + lekarz na telefon, ubezpieczenie NNW, ubezpieczenie OC kadry, wycieczki autokarowe, płytę ze zdjęciami.

Każdy z uczestników obozu powinien posiadać:

Legitymację szkolną z numerem PESEL, aparat fotograficzny najlepiej z możliwością ustawień ręcznych, latarkę z zapasem baterii,  kurtkę przeciwdeszczową, dresy, ciepłą i letnią odzież, wygodne buty do pieszych wycieczek, nakrycie głowy, strój kąpielowy, czepek i klapki na basen, kieszonkowe.

WAŻNE: W przypadku jeśli dziecko przyjmuje leki, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w te leki, a sposób ich dawkowania prosimy pisemnie przekazać
wychowawcy na miejscu zbiórki.

W programie obozu oprócz zajęć tematycznych:

– ognisko integracyjne z pieczeniem kiełbaski, dyskoteka,

– poznajemy las – spotkanie z leśnikiem, ścieżka edukacyjnej „Nad Zamrzonką”,

– nocne podchody w lesie, przeprawa promowa,

– ścieżka dydaktyczna i gry terenowe w Wiosce Górniczej w Pile,

– wyjazd do Parku Wodnego w Świeciu lub Chojnicach,

– zwiedzanie Borów Tucholskich: Akwedukt Fojutowo, Muzeum Borów Tucholskich, Rezerwatu „Cisy Staropolskie”,

– zawody strzeleckie z łuków, paintball – rozgrywki zespołowe,

– rejs statkiem wycieczkowym po Zalewie Koronowskim,

Nagrody rzeczowe, dyplomy, każdy uczestnik wyjeżdża z pamiątkowym upominkiem !!!

CENA NIE ZAWIERA: dojazdu

D O J A Z D

Dojazd we własnym zakresie lub zaproponowany przez organizatora za dodatkową opłatą. Harmonogram przystanków i godzin odjazdu z poszczególnych miejscowości znajdziecie Państwo w tym miejscu 15 czerwca br.

Zróżnicowaliśmy opłaty za dojazd z poszczególnych miast (w obie strony), z których będzie organizowany transport autokarowy lub bus z pilotem organizatora za dodatkową opłatą

Wrocław – 200 zł Łódź – 200 zł Warszawa -200 zł Toruń – 60 zł Bydgoszcz – 50 zł
Szczecin – 175 zł Koszalin – 120 zł Słupsk – 120 zł Gdańsk – 100 zł
Poznań – 120 zł Gniezno – 100 zł Jastrzebie Zdroj – 200zł Rybnik – 200 zł
Gliwice – 200 zł Zabrze – 200 zł Katowice – 200 zł Sosonowiec – 200 zł
Dąbrowa Górnicza – 200 zł Częstochowa – 200 zł

Zabierz siostrę brata lub kolegę, koleżankę, a każde z Was otrzyma 50 zł zniżki (wymagana wspólna rezerwacja).

Dzieci uczestniczące w obozach w poprzednich latach otrzymują również zniżkę 50 zł.

Dojazd może zostać odwołany, jeśli będzie mniej niż 6 osób w danym terminie z danej miejscowości.

Ewentualny dojazd z innych miast będziemy organizować przy konsultacji z osobami chętnymi (dojazdy dodatkowe będziemy organizować z miejscowości, z których pojedzie nie mniej niż 5 osób). Dopłata za dojazd będzie ustalana indywidualnie. Możliwość zorganizowania dojazdu będzie zależeć od możliwości logistycznych, największą szansę objęcia planem dojazdów mają miejscowości położone na trasie przejazdu autobusu lub w pobliżu.