stylish hipster traveler starting fire in sunny forest in the mountainsPodróże, ekstremalne warunki, radzenie sobie w najtrudniejszych sytuacjach – właśnie z tego znany jest Bear Grylls. Jest on brytyjskim podróżnikiem, alpinistą oraz popularyzatorem sztuki przetrwania. Grylls prowadził program „Szkoła przetrwania” w którym pokazywał jak poradzić sobie w ekstremalnie trudnych warunkach.

Bear wydał kultowy poradnik dotyczący szkoły przetrwania. Dzięki niemu uda Ci się przeżyć w najdzikszych warunkach. A dlaczego? Bo dowiesz się jak używać narzędzi, które w niektórych sytuacjach mogą uratować życie. Ważne jest również umiejętność rozbicia obozu w terenie, dzięki czemu można spokojnie spędzić noc. Ważne jest również zdolność rozpalania i podtrzymania ognia, która pozwoli się ogrzać ale również przygotować jedzenie.

A jeszcze w kwestii jedzenia z poradnika dowiesz się jak odpowiednio przygotować, ugotować i przechowywać jedzenie. Istotną sprawą jest również umiejętność tropienie zwierzyny w celu zdobycia pokarmu. Na wypadek zyskania ran na skórze przyda się zdolność do opatrywania ran.t

Tych wszystkich spraw dowiesz się z książki Bear Grylls`a. Jeśli chcesz wybrać się na przygodę życia to nie czekaj ! Tylko zaopatrz się w poradnik, zdobywaj wiedzę i ruszaj w podróż. Na pewno zapamiętasz ją do końca życia.

Małą namiastkę survivalu możesz posmakować dzięki naszej ofercie obozu surviwalowo-paintballowy. Jeśli Twoje dziecko ma w sobie coś z odkrywcy, podróżnika, czy po prostu lubi dużo się ruszać – zapisz je do nas na obóz. Możemy zapewnić, że wróci z niego pełne wrażeń.

Terminy: Cena: PROMOCJA  
Turnus I 26.06-06.07.2017 BRAK WOLNYCH MIEJSC BRAK WOLNYCH MIEJSC
Turnus II 07.07-17.07.2017 1599 zł BRAK WOLNYCH MIEJSC
Turnus III 18.07-28.07.2017 1599 zł BRAK WOLNYCH MIEJSC
Turnus IV 29.07-08.08.2017 1599 zł BRAK WOLNYCH MIEJSC
Turnus V 09.08-19.08.2017 1599 zł BRAK WOLNYCH MIEJSC

Ilość miejsc ograniczona!!!

ZAKWATEROWANIE:

Noclegi w namiotach 10-osobowych, wyposażonych w wojskowe składane łóżka. Pole namiotowe wyposażone w pełen węzeł sanitarny.

Do dyspozycji uczestników obozu : Tawerna (bar) z telewizorem, jadalnia, tenis stołowy, pole do siatkówki, miejsce na ognisko, grill, sprzęt wodny (kajaki, łódki, rowery wodne).

CENA ZAWIERA:

Zakwaterowanie – 10 noclegów, wyżywienie 4 x dziennie, bardzo aktywny program, kierownika obozu – koordynatora pracy wszystkich grup; opiekę doświadczonej kadry pedagogicznej
i wykwalifikowanych instruktorów fotografów, leśników, opiekę medyczną: pomoc medyczna na obiekcie, dowóz do szpitala + lekarz na telefon, ubezpieczenie NNW, ubezpieczenie OC kadry, wycieczki autokarowe, płytę ze zdjęciami.

Każdy z uczestników obozu powinien posiadać:

Legitymację szkolną z numerem PESEL, śpiwór, karimatę, latarkę z zapasem baterii, kompas, kurtkę przeciwdeszczową, dresy, ciepłą i letnią odzież, wygodne buty do pieszych wycieczek, nakrycie głowy, strój kąpielowy, czepek i klapki na basen, kieszonkowe, mile widziana odzież moro.

WAŻNE: W przypadku jeśli dziecko przyjmuje leki, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w te leki, a sposób ich dawkowania prosimy pisemnie przekazać
wychowawcy na miejscu zbiórki.

W programie obozu oprócz zajęć tematycznych:

– ognisko integracyjne z pieczeniem kiełbaski, dyskoteka,

– poznajemy las – spotkanie z leśnikiem, ścieżka edukacyjnej „Nad Zamrzonką”,

– poznanie tajemnic związanych z survivalem, nauka radzenia sobie w trudnych warunkach, nieprzewidzianych sytuacjach, nauka rozpalania ogniska, budowa szałasu, sposoby maskowania, budowa łuku, orientacja w terenie na podstawie kompasu,

– poranna zaprawa wojskowa – codzienny zestaw ćwiczeń fizycznych, dopasowany do poziomu sprawności każdego uczestnika,

– nocne podchody w lesie, przeprawa promowa,

– ścieżka dydaktyczna i gry terenowe w Wiosce Górniczej w Pile,

– wyjazd do Parku Wodnego w Świeciu lub Chojnicach,

– zwiedzanie Borów Tucholskich: Akwedukt Fojutowo, Muzeum Borów Tucholskich, Rezerwatu „Cisy Staropolskie”,

– zawody strzeleckie z łuków, paintball – rozgrywki zespołowe,

– rejs statkiem wycieczkowym po Zalewie Koronowskim,

Nagrody rzeczowe, dyplomy, każdy uczestnik wyjeżdża z pamiątkowym upominkiem !!!

CENA NIE ZAWIERA: dojazdu

D O J A Z D

Dojazd we własnym zakresie lub zaproponowany przez organizatora za dodatkową opłatą. Harmonogram przystanków i godzin odjazdu z poszczególnych miejscowości znajdziecie Państwo w tym miejscu 15 czerwca br.

Zróżnicowaliśmy opłaty za dojazd z poszczególnych miast (w obie strony), z których będzie organizowany transport autokarowy lub bus z pilotem organizatora za dodatkową opłatą

Wrocław – 200 zł Łódź – 200 zł Warszawa -200 zł Toruń – 60 zł Bydgoszcz – 50 zł
Szczecin – 175 zł Koszalin – 120 zł Słupsk – 120 zł Gdańsk – 100 zł
Poznań – 120 zł Gniezno – 100 zł Jastrzebie Zdroj – 200zł Rybnik – 200 zł
Gliwice – 200 zł Zabrze – 200 zł Katowice – 200 zł Sosonowiec – 200 zł
Dąbrowa Górnicza – 200 zł Częstochowa – 200 zł


Zabierz siostrę brata lub kolegę, koleżankę, a każde z Was otrzyma 50 zł zniżki (wymagana wspólna rezerwacja).

Dzieci uczestniczące w obozach w poprzednich latach otrzymują również zniżkę 50 zł.

Dojazd może zostać odwołany, jeśli będzie mniej niż 6 osób w danym terminie z danej miejscowości.

Ewentualny dojazd z innych miast będziemy organizować przy konsultacji z osobami chętnymi (dojazdy dodatkowe będziemy organizować z miejscowości, z których pojedzie nie mniej niż 5 osób). Dopłata za dojazd będzie ustalana indywidualnie. Możliwość zorganizowania dojazdu będzie zależeć od możliwości logistycznych, największą szansę objęcia planem dojazdów mają miejscowości położone na trasie przejazdu autobusu lub w pobliżu.