Przeżyj swoją survivalową przygodę, czyli obozy militarne dla młodzieży

Chcesz przeżyć niezwykłą przygodę i poczuć się przez chwilę jak prawdziwy twardziel? To właśnie taki survivalowy obóz jest stworzony dla Ciebie! Odrobina adrenaliny, zapach palonego ogniska w otoczeniu lasu – takie właśnie okoliczności czekają na Ciebie.

11-dniowe wakacje na łonie natury w otoczeniu dzikiej przyrody Borów Tucholskich mogą okazać się jednymi z najlepszych w życiu. Miejsce obozu to Stanica Wodna PTTK ALBATROS w Sokole Kuźnicy położona nad brzegiem rozlewiska Zalewu Koronowskiego.

Podczas tych kilku dni można poczuć się niczym największy survivalowiec. Dowiesz się jak radzić sobie w najtrudniejszych warunkach oraz niespodziewanych sytuacjach. Każdego ranka odbywać się będzie zaprawa wojskowa, która pozwoli dobrze wkroczyć w nowy dzień. Taki obóz militarny to swego rodzaju szkolenie przetrwania – sprawdzenie swojej wytrzymałości.

Młodzieżowy obóz militarny to idealna okazja dla fanów wszelkich militariów. To również dobra możliwość do pierwszego kontaktu z bronią oraz wojskiem. Umożliwią to zajęcia na poligonie Heidekraut, gdzie młodzież weźmie udział w zajęciach z wykorzystaniem broni. A do tego obowiązkowe i przydatne podstawowe szkolenie survivalowe, które spowoduje że już nie będziesz obawiać się żadnego wyjazdu w plener.

Młodzież podczas obozu nauczy się jak rozpalać ognisko, budować szałas, czy też orientacji w terenie przy użyciu kompasu. Zajęcia z byłym komandosem sprawią, że poczujecie się przez moment jak w wojsku. Będziecie potrafili odróżnić stopnie wojskowe oraz poznacie tajniki wojskowej musztry.

Oprócz szeregu szkoleń czekać będzie też wiele atrakcji. Integracja przy ognisku, nocne podchody w lesie, czy przeprawa na dętkach oraz pontonach. To jedne z wielu bardzo ciekawych i oryginalnych rozrywek. Dzięki którym nikt nie zazna nudy.

Podczas survivalowej przygody nie może zabraknąć nuty rywalizacji, którą zapewnią zawody strzeleckie z łuków oraz paintball.

Dodatkowy klimat zapewni też nocleg w wojskowych namiotach, które wyposażone są w składane łóżka. Wszelkie niewygody wynagrodzi widok gwiaździstego nieba oraz dym z ogniska w towarzystwie dzikiej przyrody.

Taka militarna przygoda to intensywne kilka dni, pełne aktywności oraz niesamowitej zabawy. Podczas młodzieżowego obozu przetrwania każdy jego uczestnik będzie posiadał szereg informacji na temat survivalu oraz nowoczesnych ekstremalnych sportów. Godziny spędzone w otoczeniu lasu i jeziora pozwolą na wspomnienia, które zostaną w pamięci na długo. To doskonały sposób na spędzenie wakacji dla młodzieży żądnych przygód oraz lubiących podejmowanie  trudnych wyzwań.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym planem obozu, który znaleźć można w zakładce Obozy Wypoczynkowe na www.sokole-kuznica.pl.