Relaks w lesie, czyli leśne życie.

Chwila odpoczynku i wytchnienia to ważna sprawa w życiu człowieka. Poddając się codziennemu wirowi pracy często nie mamy chwili dla siebie, a znalezienie jej pozwoli choć na moment relaksu. Sposobów na wypoczynek jest wiele, jedni wolą ten czas spędzać w ciszy i spokoju przy ulubionej muzyce, inni relaksują się uprawiając sport, a jeszcze inni uwielbiają spacer po lesie.

Miłośnicy przyrody z pewnością jako swój sposób na chwile odpoczynku wybiorą urlop w otoczeniu lasów i jezior. A tego w rejonie Borów Tucholskich nie brakuje. Wiele przepięknych lasów, cudowne jeziora i zalewy, dzika przyroda. Takich miejsc w które można uciec od wielkomiejskiego gwaru jest mnóstwo.

Tereny borów słyną z pięknych lasów, gdzie można wypoczywać na wiele sposobów. Zwolennicy sportu wybiorą aktywny wypoczynek na łonie natury – piesze wycieczki po lesie, rowerowe, spływy kajakowe i inne. Smakosze w lesie również znajdą cos dla siebie. Borowiackie lasy sprzyjają grzybobraniu, jagodom i innym smakom. Rybacy również doskonale się tutaj odnajdą.

Taki odpoczynek na świeżym powietrzu sprawi, że organizm odżyje. Kilka dni takiej regeneracji pozwoli, by ciało i umysł solidnie wypoczęło. Niesamowite krajobrazy i piękno przyrody Borów Tucholskich sprzyjają spacerom i wycieczkom.

Zakątki Zalewu Koronowskiego doskonale sprawdzą się do pływania łodzią, kajakiem, czy żeglowania.

Na terenie tych cudownych lasów znajduje się wiele ośrodków wypoczynkowych. Jednym z nich jest właśnie Stanica Wodna Albatros w Sokole Kuźnicy. Jej otoczenie daje niesamowitą okazję na obcowanie z dziką przyrodą. Ogromne lasy Tucholskiego Parku Krajobrazowego, Zalew Koronowski  to naturalne środowisko dzikiej zwierzyny, a zwłaszcza ptactwa. Można tutaj spotkać rzadko spotykane gatunki między innymi Orła Bielika oraz Zimorodka (w końcu bez powodu nazywa się tutejsze tereny Krainą Zimorodka). Co dla miłośników zwierząt może okazać się nie lada gratką.

Wszystkie leśne przysmaki pozwalają tworzyć przepyszne regionalne potrawy, których można skosztować w lokalnych tawernach.

Warto wybrać się na taki leśny wypoczynek na łonie natury. Na pewno pomoże to zregenerować siły na długi okres czasu i sprawi, że w takie miejsca zechce wracać się jeszcze nie raz.