Rowerem po Borach

Zielona Szkoła to wyjazd klasowy wraz z rówieśnikami i opiekunami. Typowy program takiego wyjazdu szkolnego przewiduje wiele ciekawych zajęć, zwiedzania i ciekawie spędzony wolny czas. Często te aktywności łączą w sobie elementy rozrywkowe, a także edukacyjne. Możliwości zorganizowania Zielonej Szkoły jest naprawdę wiele, lecz są miejsca w których taki wyjazd organizuje się w sposób nietypowy i niestandardowy.

Urocze miejsce w samym sercu Borów Tucholskich – Stanica Wodna PTTK Albatros w Sokole Kuźnicy ma dla państwa pociech interesującą ofertę. Rowerowa Zielona Szkoła po Borach Tucholskich to rodzaj wycieczki po przepięknych leśnych terenach.

Nocleg zapewniony jest w namiotach 10-osobowych wyposażonych w wojskowe składane łóżka lub też możliwy jest nocleg w zabytkowej stanicy i harcówkach.

Program Zielonej Szkoły obejmuje zwiedzanie okolicznych miejscowości i ciekawych atrakcji, wieczorne ogniska integracyjne w gronie rówieśników, a także nocne podchody.

Oczywiście podczas Rowerowej Zielonej Szkoły nie może zabraknąć rajdu rowerowego. Podróż przez Bory Tucholskie na rowerze pozwoli na podziwianie przepięknej fauny i flory. Może to być okazja na przyjrzenie się z bliska zwierzętom oraz ich naturalnemu środowiskowi. Rajd zajmie prawie cały dzień wraz z przerwami i licznymi atrakcjami.

Las, cisza, śpiew ptaków to piękne otoczenie ośrodka w Sokole Kuźnicy to doskonała okazja do obcowania z dziką przyrodą. Lasy Tucholskiego Parku Krajobrazowego, Zalew Koronowski to naturalne środowisko dzikiej zwierzyny oraz ptactwa.

Oferta Rowerowej Zielonej Szkoły skierowana jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Serdecznie zachęcamy do zapisów już teraz.