Spływ kajakowy w Borach Tucholskich – doskonały na wakacyjny weekend.

Wakacje trwają już jakiś czas, a wielu z nas albo jest już na wakacyjnym wyjeździe albo dopiero się do niego przygotowuje. Natomiast jeszcze inni nic nie planują, kierują się spontanicznością i wybierają krótkie weekendowe wypady poza miasto. Jedni wolą wybrać się na zagraniczne wakacje, a inni szukają ciekawych miejsc w swoim kraju. Pomysłów na spędzenie wakacji jest wiele, trzeba tylko obrać kierunek i ruszyć w drogę.

Ciekawym pomysłem na weekendowy wypad z paczką znajomych jest zorganizowanie spływu kajakowego. Otoczenie natury i wody sprzyja relaksowi i wyrwaniu się z codzienności. Mamy w Polsce szerokie możliwości wyboru miejsca w którym ten spływ będzie się odbywał. Jednym z ciekawszych i atrakcyjnych miejsc na tego typu aktywność mogą być tereny Borów Tucholskich. Znajduje się tam rzeka Brda, która jest bardzo atrakcyjna dla kajakarzy. Dostarcza ona sporo frajdy i ciekawych przeżyć wraz z pięknymi krajobrazami lasów i jezior i również panoramą miast.

Spływ kajakowy to doskonała forma integracji i okazja na wzajemne poznanie się. Aktywny wypoczynek może pomóc jeszcze lepiej się zrelaksować niż jak byśmy wypoczywali w sposób bierny. Świeże powietrze, zapach wody, świecące słońce to wszystko sprawia, że czujemy się świetnie i nic więcej nam w takiej chwili nie potrzeba.

Taki weekendowy wyjazd integracyjny ze spływem kajakowym, noclegiem pod namiotami, czy też w domkach i oczywiście obowiązkowym ogniskiem to świetna sprawa. Wszystkie te elementy takiego wyjazdu tworzą ze sobą charakterystyczną i zgraną całość.