Stanica wodna – przystań na relaks

W dzisiejszych zabieganych czasach potrzeba nam chwil, które dadzą nam moment wytchnienia. Szukamy miejsc, gdzie możemy choć na pewien czas odciąć się od rzeczywistości i codziennych obowiązków. Jedni wybierają spokojne i ustronne miejsca, gdzie panuje cisza i można totalnie się zresetować. Inni zaś nie potrzebują totalnego spokoju do wypoczywania.

Jednym z takich spokojnych miejsc wypoczynkowych jest Stanica Wodna. Jest ona odcięta od wielkomiejskiego gwaru, panuje tam niezwykle przyjazny klimat i atmosfera. Wszystkie te czynniki bardzo sprzyjają odpoczynkowi i relaksowi.

W tym miejscu są warunki, które sprzyjają błogiemu lenistwu, bądź też aktywnemu spędzaniu czasu na łonie natury. Odnajdą się tam wędkarze, grzybiarze, miłośnicy leśnych spacerów, lubiący wycieczki rowerowe, pływanie, spływy kajakowe i wiele innych rozrywek.

Przyjeżdżając w tereny Borów z miasta pełnego spalin można odetchnąć świeżym i czystym powietrzem, które bardzo korzystnie wpływa na funkcjonowanie oraz na relaks.

Zalew Koronowski daje warunki do żeglowania oraz pływania, łodzią, kajakiem, bądź też motorówką.

Stanica Wodna stwarza wiele możliwości obcowania z naturą. Tereny Borów Tucholskich oraz Zalewu Koronowskiego są naturalnym środowiskiem dla dzikiej zwierzyny, a zwłaszcza dzikiego ptactwa.

Stanica Wodna PPTK Albatros to oczywiście nie tylko noclegi, pole campingowo – namiotowe, czy wędkarstwo. To przede wszystkim przystań dla łodzi, jachtów, kajaków. Istnieje również możliwość zimowania jachtów na terenie stanicy.

Można również takie sprzęty wypożyczyć. Do wyboru są: jachty, kajaki dwuosobowe, łodzie, rowery wodne, sprzęt do windserfingu, wędka oraz żaglówka.

Zachęcamy do odwiedzenia stanicy w Sokole Kuźnicy wraz ze swoim sprzętem. Gwarantujemy iż pozostanie on w dobrych rękach.