Turystyka na pomorzu i kujawach – ciekawe miejsca w Borach Tucholskich

Nasz kraj jest dość atrakcyjny pod względem turystycznym. Każdy region posiada  jakieś charakterystyczne punkty, czy miejscowości które warto odwiedzić ze względu na znajdujące się tam zabytki, piękne okoliczności przyrody, czy też inne ciekawostki. Nie inaczej jest w przypadku województwa kujawsko-pomorskiego. Nasze piękne tereny obfitują w wiele bardzo ciekawych zakątków, które warte są zobaczenia.

Tereny Kujaw to są idealnym miejscem dla osób ceniących sobie kontakt z naturą, odrobiną historii oraz dobre jedzenie. Otoczenie lasów w którym nie brakuje grzybów, jagód oraz świeżego powietrza i jezior sprzyja wypoczynkowi.

Pierwszym z miejsc na Kujawach jest Dworek w Wymysłowie. Można tam obserwować życie bobrów, danieli, zwierząt leśnych oraz ptaków. Na terenie ośrodka są także zadaszone miejsca na zorganizowanie ogniska. Dostępne jest także pole namiotowe z pełnym zapleczem sanitarnym, boisko do piłki plażowej oraz przystań kajakowa. Ośrodek ten jest także organizatorem spływów kajakowych po rzece Brdzie oraz można też skorzystać z oferty wycieczek pieszych a także rowerowych.

Przyjeżdżając do Wymysłowa ma się niezwykłą okazję zobaczyć jedyne w Europie Muzeum Indian Ameryki Północnej im. Sat-Okha. Atrakcji tam jest dostatek – zimą kuligi, latem bryczka, jazda w siodle oraz wiele, wiele innych.

Inny bardzo interesujący ośrodek wczasowy w Borach Tucholskich to Ustronie Leśne. Znajduje się tam kilkadziesiąt domków campingowych, których usytuowanie jest bardzo malownicze, dokładniej znajdują się one w sosnowym lesie nad Jeziorem Koronowskim. To wprost idealnie miejsce do obcowania z naturą, wyciszenia, aktywnego wypoczynku oraz czystego powietrza.

Jeszcze jedno interesujące miejsce znajdujące się Borach to Ośrodek Wczasowy w Okoninach Nadjeziornych. Leży on nad malowniczym Jeziorem Okonińskim w sosnowym lesie. W jego okolicy znajduje się wiele rezerwatów i pomników przyrody. Atrakcyjność tego miejsca zapewniona jest również dzięki bogatym w rzadkie i niespotykane gatunki świecie zwierząt. Cisza, spokój, świeże powietrze oraz przyjemna atmosfera to coś, co pozwoli Ci solidnie wypocząć.