Wiosna w Borach – czyli dłuższe dni, cieplejsze powietrze oraz przyroda budząca się do życia.

Zarówno w kalendarzu jak i za oknem widać już wiosnę. Wielu z Nas, a może i większość czekała na ten czas z utęsknieniem. Po długich zimowych wieczorach spędzanych z reguły w ciepłym domu przyszedł czas na spacery oraz aktywność na świeżym powietrzu. Dłuższe dni, cieplejsze powietrze oraz przyroda budząca się do życia sprzyjają ogromnej poprawie naszego nastroju i samopoczucia.

Jeszcze trochę i większość z nas zabierze się za planowanie tras rowerowych, biegowych, czy też pieszych. Otoczenie Borów Tucholskich niezwykle sprzyja takim planom. Mnóstwo lasów oraz jezior daje ogrom możliwości spędzania wolnego czasu.

Fajnym sposobem na aktywne spędzenie czasu na powietrzu może okazać się pewna gra terenowa o nazwie – Geocaching. To zabawa polegająca na poszukiwaniu skarbów, ukrytych w różnych miejscach za pomocą GPS. Główna idea to znalezienie wcześniej schowanego w terenie pojemnika i odnotowanie tego na specjalnej stronie internetowej. To rozrywka międzynarodowa dla osób w każdym wieku. Na terenie Polski znajduje się aż 37 313 skrzynek.

Również na terenie Borów Tucholskich znajduje się wiele keszy umiejscowionych także w leśnych okolicznościach oraz w pobliżu jezior. To bardzo ciekawa forma zabawy do osób lubiących aktywnie spędzać czas oraz dla tych którzy mają w sobie coś z odkrywcy.

Oczywiście to nie wszystkie atrakcje, jakie dają nam te przepiękne tereny. Warto tutaj przyjechać i przekonać się na własnej skórze jak jest pięknie.