Zielona Szkoła w Borach Tucholskich dla Twojego dziecka!

Wycieczki szkolne są dzisiaj w szkołach bardzo powszechne. Zielona szkoła kojarzy się nam ze szkołą podstawową. Tego typu wycieczka trwa zazwyczaj kilka dni i odbywa się w towarzystwie nauczycieli, zazwyczaj do miejscowości, które posiadają jakieś walory przyrodnicze czy uzdrowiskowe.

Zielona Szkoła w Sokole Kuźnicy zaprasza w Bory Tucholskie, właśnie w tym miejscu można poznać jeden z największych i nielicznych – obfitujących w rzadkie gatunki roślin i zwierząt – ekosystemów w Polsce.

Edukacja dzieci i młodzieży jest dzisiaj sprawą priorytetową. Dlatego program został stworzony w taki sposób, by zaciekawić i sprawić, że dzieci i młodzież zaczną szukać wiedzę i uwrażliwią się one na otaczający je ekosystem. Wszystko to po to, aby wzbudzić szacunek i respekt młodzieży do dzikiej przyrody, a umożliwia to właśnie bezpośredni kontakt z naturą.

Oferta zielonej szkoły skierowana jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Program zawiera wiele ciekawych zajęć podczas których żadne z dzieci nie zazna nudy.

Stanica Wodna PTTK ALBATROS w Sokole Kuźnicy oferuje niesamowitą okazję na bezpośrednie obcowanie z przyrodą. Duże lasy Tucholskiego Parku Krajobrazowego, Zalew Koronowski to naturalne środowisko dzikiej zwierzyny, ale i również ptactwa.

Tereny Borów Tucholskich umożliwiają na organizację wielu ciekawych aktywności. Między innymi: rajd rowerowy, wycieczki piesze, wieczorne ogniska, a także wyjazdy do charakterystycznych pobliskich miejsc.

Zielona Szkoła w Borach to doskonała okazją na naukę życia zgodnie z naturą, ale również okazja na spędzenie czasu ciekawie i aktywnie wraz ze swoimi rówieśnikami.