Zielona szkoła – zaplanuj swój wymarzony obóz!

Zielona Szkoła w otoczeniu leśnej przyrody? Czemu nie. W dzisiejszych czasach ciężko jest znaleźć odpowiednią formę oraz ciekawe miejsce, aby młodzież mogła przeżyć swoją przygodę i choć na jakiś czas odciągnąć się od świata wirtualnego. Panująca powszechnie era Internetu i wszelkich urządzeń mobilnych nie pomaga w stworzeniu czegoś co mogło by zainteresować dzieci. Jednym z ciekawszych rozwiązań może okazać się Survivalowa Zielona Szkoła.

Survival to bardzo specyficzna zielona szkoła, która uczy dzieciaki jak przetrwać w trudnych warunkach i to bez urządzeń oraz Internetu.

Dzieci podczas takiego wyjazdu będą musiały poradzić sobie same w wielu sytuacjach i nauczyć się paru niezbędnych rzeczy. Jak rozpalić ognisko, jak orientować się w terenie za pomocą kompasu. Nie zabraknie również kilku elementów musztry wojskowej, dzięki której można poczuć się jak prawdziwy survivalowiec.

Oprócz nauki, taki wyjazd daje wiele atrakcji. Oczywiście także w klimacie survivalowym. Nie może zabraknąć nutki rywalizacji – nocne podchody w lesie, czy też przeprawa pontonowa.

By uzyskać tytuł survivalowca należy przede wszystkim poznać las, a zapewni to spotkanie z leśnikiem oraz przejście edukacyjnej ścieżki. Wieczory spędzane przy ognisku oraz rozgwieżdżonym niebie dają jeszcze większe poczucie więzi z przyrodą.

Zielona szkoła to oczywiście nie tylko nauka, ale również wypoczynek. W otoczeniu Borów Tucholskich, czyli krainy jezior oraz lasów znajdziemy masę atrakcji. Nocleg w namiotach wyposażonych w wojskowe łóżka pozwoli jeszcze bardziej wczuć się w prawdziwy obóz przetrwania.

Po takim obozie młodzież zda sobie sprawę z tego w jak ciekawy i oryginalny sposób można spędzać wolny czas.

Po więcej szczegółów oraz cały program Survivalowej Zielonej Szkoły zapraszamy w zakładkę Obozy Wypoczynkowe. Zachęcamy również do kontaktu w razie jakichkolwiek pytań.