Znajdź swoją przystań – Stanica Wodna w Sokole Kuźnicy

Stanica to stosunkowo niewielki obiekt – lądowisko turystyczne położone nad wodą i związane z turystyką wodną. Znajdują się tam również miejsca noclegowe, punkty gastronomiczne oraz wodujące łodzie. Takie przystanie wyposażone są w pomosty stałe lub też pływające. Stanice są obiektami najczęściej zlokalizowanymi przy większych jeziorach, czy też zalewach.

Stanica Wodna w Sokole Kuźnicy położona jest w niezwykle urokliwym i odosobnionym od zgiełku zakątku. Otaczają ją lasy Borów Tucholskich oraz Zalew Koronowski. To bardzo atrakcyjne miejsce turystyczne zwłaszcza dla osób pragnących chociaż na jakiś czas wyrwać się z miasta.

Przystanięcie chociaż na kilka dni w takim miejscu pozwoli na chwilę odpoczynku, pełnego relaksu oraz oczyszczenie swojego umysłu z niepotrzebnych trosk i problemów. Sokole Kuźnica to wręcz idealnie miejsce dla miłośników wszelkich form aktywnego wypoczynku: wędkowania, grzybobrania, wycieczek pieszych oraz rowerowych, spływów kajakowych oraz wielu innych.

Bezpośrednie sąsiedztwo Zalewu Koronowskiego umożliwia uprawianie różnych sportów wodnych, żeglowanie, pływanie łodzią, czy motorówką oraz wielu innych.

Warto jeszcze teraz łapać ostatnie chwile lata i wolnych dni. To ostania szansa na wykorzystanie dni urlopowych na jakiś wyjazd.

Szukasz spokojnego miejsca z dala od cywilizacji? Chcesz poczuć świeże leśne powietrze oraz zaznajomić się z dziką naturą? Koniecznie odwiedź Stanicę Wodną PTTK Albatros w Sokole Kuźnicy. Zapewniamy, że na pewno odnajdziesz tam to, czego poszukujesz.